Slovensko, Svet

7 dôvodov, prečo je príroda tým správnym miestom pre váš relax

Je to zdravé, prospešné a výborné na oddych. Aj o tom je pobyt v prírode. Prečo je tak dôležité tráviť tam vonku svoj voľný čas? Prinášame vám niekoľko super dôvodov.

1. Pobyt v prírode znižuje hladinu stresového hormónu

Vedeli ste, že čas strávený von a vykonávanie určitých činností ako napríklad záhradkárčenie, pomáha bojovať proti stresu viac než iné voľnočasové aktivity? Vedci z Holandska a ich štúdia naznačuje, žeby to mohlo byť skutočne tak. Výskum prebiehal na dvoch skupinách ľudí, pričom jedna skupina mala po dokončení stresujúcej úlohy čítať knihu doma, zatiaľ čo druhá šla na 30 minút na záhradu. Záhradkári potvrdili, že majú lepšiu náladu ako čitatelia v domácnosti a taktiež im bola nameraná nižšia hladila stresového hormónu, kortizolu. Je čas vybehnúť von na nejakú túru! Súhlasíte s nami?

2. Kyslík ovplyvňuje vašu náladu

O hormóne dobrej nálady, zvanom sérotonín, existuje nespočetné množstvo článkov a štúdií, ktoré poukazujú na jeho dôležitý význam pre ľudské zdravie. Ovplyvňuje našu chuť do jedla, pamäť, sociálne správanie či iné procesy. Nie je dobré ho mať príliš veľa ani príliš málo, nakoľko sa telo môže v oboch prípadoch dostať do nerovnováhy. Dýchanie čerstvého vzduchu v prírode, pomáha regulovať hladinu sérotonínu a podporiť tak šťastie a pohodu. Hor sa do prírody pre super náladu!

3. Napumpujte si endorfíny fyzickou aktivitou

Ako inak, než v prírode! Cvičenie a príroda idú ruka v ruke. Čas strávený vonku je na nezaplatenie. Turistika, cykloturistika či vodné aktivity. Toto všetko považujeme za aktívne a prospešne strávený čas v prírode, na čerstvom vzduchu a najlepšie v kruhu skvelých ľudí. Takéto aktivity podporujú tvorbu endorfínov a pomáhajú tak nadobudnúť pocit šťastia. Aj My Vibe myslí na vaše zdravie a pohodu a práve preto, sme si pre vás pripravili výlet do okolia Svätého Jura. Načerpanie novej energie a dokonalá relaxácia v obklopení krásneho prostredia. Čo viac si priať? Možno ešte skvelého sprievodcu a k tomu super atmosféru. To všetko vás tam neminie. Ponuka zájazdu tu.

4. Príroda vám pomôže regenerovať myseľ

Centrovaním svojej mysle dosiahnete relaxáciu celého tela. Takýto dej prebieha najlepšie v prírode. Dôležité je ale zanechať svoje technické vymoženosti na chvíľu na pokoji a venovať sa len sebe samým. Prirodzené prostredie totiž dovoľuje ľuďom opustiť stresujúce faktory bežného života a nasávať dokonalú energiu, ktorú príroda ponúka.

5. Kvalitný spánok vďaka dostatku svetla

Správne množstvo melatonínu, hormónu ktorý reguluje vnútorné hodiny ľudského tela, zabezpečuje dobrý a kvalitný spánok. Vyvoláva v tele ospalosť a pripravuje ho na samotný spánok. Časť mozgu, epifýza, ktorá tento hormón produkuje, je priamo ovplyvnená prístupom k svetlu. Dostatok slniečka cez deň teda znamená aj dostatočný a kvalitný spánok v noci.

6. Vitamín D nesmie chýbať

Tento zázrak pomáha maximalizovať vstrebávanie vápnika a pomáha znižovať riziko vzniku rakoviny, srdcových ochorení, mŕtvice, cukrovky a iných chorôb. Podporuje zdravie kostí a zubov a taktiež pomáha zlepšovať celkovú náladu a dobrý pocit. Čim viac času strávite von na slniečku, tým väčší úžitok vitamínu D v tele budete mať. Tak čo teda, máte chuť vybehnúť von a vychutnať si tú krásu, ktorá sa tam ponúka?

7. Pobyt v prírode predstavuje pauzu

Elektronické zariadenia a iné výdobytky modernej doby môžu byť zdrojom stresu. Neustály prísun správ a informácií dokáže človeku pomotať či zaťažiť hlavu. Krátka pauza od elektronickej komunikácie vám bude iste na osoh. V prírode sa vám čas aspoň na chvíľu spomalí a vy si oddýchnete na maximum. Nezabudnite, že kvalitný oddych prospieva vášmu zdraviu.

Čas strávený v prírode dokáže pomôcť vám, vášmu zdraviu ale aj celkovému pocitu. Naštartujte si dobrú náladu spolu s nami a to výletom do okolia Svätého Jura. Všetky potrebné informácie o pripravovanom zájazde sa dozviete tu. Poďme sa spoločne pozrieť na krásne miesta, ktoré potešia vaše oči a pohladia dušu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *