Nezaradené

Nový spôsob cestovania prináša výnimočné zážitky

Cestovanie je jednou z najkrajších činností a niet divu, že je tak obľúbené. Prečo som sa ale po dlhých rokoch strávených v zahraničí rozhodla vytvoriť nový koncept cestovania po Slovensku a okolí? Mojou motiváciou je prinášať zážitkové víkendové pobyty či dovolenky na Slovensku, kde človek zažije rôzne aktivity a trávi čas s miestnymi ľuďmi. Vďaka osobnému kontaktu spozná aj ich remeslá a k tomu si aj kvalitne oddýchne. 

Pochádzam z okolia Bratislavy, takže sa mi nenaskytla možnosť spoznávať Slovensko počas detstva. Viacerých z nás to v dospelosti zavialo do zahraničia a keď plánujeme víkendový pobyt, tak sa vyberieme na návštevu rodiny na Slovensku alebo na poznávací zájazd do niektorých zvučných, všeobecne známych európskych miest.

Zvyčajne nasadneme na nízkorozpočtovú leteckú spoločnosť a trávime minimálne pol dňa presunom do nami želanej destinácie. Kým sa na novom mieste zorientujeme, už sme na ceste naspäť domov. A o čo nám vlastne ide?

Väčšina z nás si chce oddýchnuť, minimalizovať cestovanie či presuny a maximalizovať pobyt v pokoji, relaxe a najlepšie v obklopení krásnou prírodou či príjemnými ľuďmi. Všetkým nám ide o oddych, uvoľnenie, načerpanie novej energie, regeneráciu a spoznanie niečoho nového.

Čo myslíte, dá sa tento cieľ dosiahnuť aj cestovaním po Slovensku? Rada cestujem tak, že spoznávam okolie a ľudí v ňom. Malé zážitkové zájazdy totiž prinášajú veľa radosti.

  • Rozprávali ste sa už s miestnymi v Horehronskom nárečí a neboli ste si istí či hovoria nemecky alebo slovensky?
  • Stretli ste sa s človekom, ktorý vám dá nahliadnuť do svojho života a zanechá vo vás takú stopu, že na neho nezabudnete?
  • Spoznali ste vinára, jeho domov a rodinu, ktorý vyrába omšové či terroir víno?
  • Zobral vás miestny majiteľ ubytovania na jednodňový výlet jeepom iba preto, že ste boli naladení na jednej vlne?
  • Zastavili ste autom a zviezli stopárky – babky smerujúce do kostola, ktorý bol vzdialený približne 1,5 km?

Aj takýmto spôsobom môžeme spoznávať Slovensko. Ľudia, ktorých stretávam, ma neskôr odkážu na ďalšieho miestneho a ten opäť na niekoho iného a tak spoznávam rôznych ľudí a ich pohostinnosť, ale aj to, ako žijú a čo je pre nich dôležité. Vytvárame si tak vzťah na vzájomnom porozumení a dôvere.

Môj pohľad na Slovensko, ako aj na ľudí žijúcich v ňom, sa cez tento koncept cestovania zásadne mení. Aj tradičné Slovensko ponúka netradičné zážitky. A my v My Vibe vieme, ako na to.

Pôjdeme spolu na výlet?

 
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *