Slovensko

Poznáte krásy Horehronia?

O výhodách pobytu v prírode už iste viete. Horehronie je jednou z tých oblastí, ktoré sú vhodné na parádny detox. Krásne dlhé doliny, úžasné scenérie a čisté ovzdušie. Viete, čo všetko sa na Horehroní oplatí navštíviť?

Krásu tohto regiónu využívali, ako miesto pre svoju tvorbu aj významní slovenskí spisovatelia, maliari a hudobní skladatelia. Nie nadarmo sa nádherné prostredie Horehronia stalo súčasťou niekoľkých umeleckých diel.

Čím je kraj známy v povedomí turistov?

Horehronie sa môže pýšiť množstvom bežkárskych a lyžiarskych tratí. Oblasť sa neustále rozvíja a s ňou aj možnosť športových aktivít, ako golf, paragliding, rafting a mnoho ďalších. Oblasť ponúka stovky kilometrov upravených a udržiavaných cyklotrás a to v rámci národných parkov a chránených prírodných rezervácií. Dokonalé spojenie športovej aktivity a nádherného prostredia. Presne to potrebuje vaše telo a myseľ, aby ste si oddýchli a načerpali novú energiu. Horehronie máme v obľube aj my, a preto vám MyVibe prináša zážitkový výlet do tejto čarovnej oblasti. Viac informácií o ňom sa dočítate tu.

Miesta, ktoré sa oplatí vidieť

Horehronie je región, ktorý lemujú Nízke tatry, Slovenské rudohorie a rieka Hron. Hovorí sa o ňom, že je to miesto, kde život z raja vyviera a miesto, kde raj život vracia. Medzi najkrajšie časti patrí určite Bystrianska jaskyňa, ktorá je medzi turistami veľmi obľúbená. Žije v nej až 7 druhov netopierov a v lete poskytuje svojim návštevníkom príjemné ochladenie.

Zdroj foto: www.beautifulslovakia.sk

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline patrí k zaujímavostiam Horehronia právom. Je sprístupnený od roku 2002 a svojim návštevníkom približuje prácu lesníkov a históriu ťažby dreva. Celé je to pripravené formou náučných zastávok na chodníku, ktorý vám ukáže trasu.

Zdroj foto: www.cestovanieslovenskom.sk

Turistickou atrakciou, ktorá láka do údolia Čierneho Hrona návštevníkov zo Slovenska ale aj Európy a celého sveta, je Čiernohronská železnica. Má viac ako 100 ročnú históriu a kedysi plnila úlohu osobnej dopravy obyvateľov do údolia Čierneho Hrona. V súčasnosti je aj vďaka dobrovoľníkom zrekonštruovaná a jej najnovší úsek, s obnovenou prevádzkou historických vláčikov, vedie z Čierneho Balogu, do miestnej časti Dobroč.

Zdroj foto: www.travelguide.sk

Vysoká pec v Osrblí je najstaršia a súčasne aj prvá vysoká pec postavená v strednej Európe. Nachádza sa na mieste zvanom Tri vody a názov súvisí s tým, že pozostáva z troch do seba tečúcich potokov. Pec je z kameňa a má osem metrov. V minulosti slúžila na výrobu drôtov a plechov. Podľa turistov, je návšteva tejto pece skvelým zážitkom.

Zdroj foto: www.manik.sk

Chmarošský železničný viadukt je architektonické dielo postavené v oblúku s polomerom 300 metrov v doline Gregová. Jeho výška je 18 metrov a má dokopy 9 otvorov. Celková dĺžka viaduktu je 113,6 metrov. Názov dostal podľa potoka Chmaroška, ktorý pod ním preteká. Výnimočné je aj prostredie, v ktorom sa nachádza a preto sa často stáva objektom záujmu mnohých fotografov.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Každý si môže nájsť čas na príjemný oddych v prírode. Vypnúť aspoň na chvíľu, užívať si pokoj a nenechať sa ničím vyrušiť. Ak k tomu pridáte nádherné slovenské prostredie, dokonalý výlet je na svete. Horehronie poskytuje nádherné miesta a krásnu prírodu. Aj MyVibe sa pôjde pozrieť na zeleň a prostredie, ktoré Horehronie ponúka. Idete na výlet s nami? Viac o ňom sa dozviete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *