Užitočné rady a tipy

Tipy na skvelé ubytovanie či výlet

Máte chuť vyraziť si na výlet, oddýchnuť si a zažiť pritom niečo netradičné? Na veľké zážitky potrebujeme väčšinou viac, ako len jeden deň. Poznáte vaše možnosti na ubytovanie sa v prírode? A viete, čo pekné môžete vidieť na Slovensku a v blízkom okolí?

Chata pod Hviezdami, Harmónia

Majitelia a chatár sú veľmi príjemní a ich chata je na začiatku lesa s vlastnou záhradou. Na terase či v záhrade si môžete zacvičiť jógu, prípadne urobiť grilovačku, rodinnú oslavu alebo svadbu. Chata je vhodná pre 30 ľudí. Viac informácií o tomto ubytovaní sa dozviete TU.

Zdroj foto: www.chatapodhviezdami.skStarý hostinec, Svätý Anton

Plánujete výlet do Banskej Štiavnice a mestské hotely či penzióny sú obsadené? Ubytujte sa v krásnej dedinke so zvučným menom Svätý Anton. Penzión je citlivo zrekonštruovaný a budete sa tam cítiť ako v dobe starých časov. Od Banskej Štiavnice je tento penzión vzdialený len 4 km. Máte záujem vedieť viac? Ďalšie informácie TU.

Zdroj foto: www.staryhostinec.skZelená Žaba , Trenčianske Teplice

Ak si chcete urobiť poldňový výlet a chcete tráviť wellness trochu inak, načerpať energiu a upokojiť myseľ, tak kúpalisko Zelená žaba je to správne pre vás. Je to iba 1,5 hodiny autom z Bratislavy a môžete zažiť wellness priamo v lese. Viete si predstaviť tú pohodu a relax? TU sa o tom dozviete viac.

Zdroj foto: www.kupelezelenazaba.sk 


Žítkovské bohyne alebo objavovanie oblasti Bielych Karpát

Ak vás zaujíma téma Žítkovských bohýň, ktoré sú spomínané v knihe od Kateřiny Tučkovej, tak toto bude pre vás skvelý výlet do Bielych Karpát, v Čechách, v dedinke Žítková. Je to vzdialené približne 1,5 hodiny autom po našej diaľnici a víkend za poznávaním bohýň a krásnej prírody Bielych Karpát je naplánovaný.

Kde sa však vyspať a načerpať novú energiu? Mám pre vás 3 tipy na ubytovanie v tejto oblasti.

Chalupa Žítková

Čarovná chalúpka sa nachádza priamo v dedine, v ktorej si ako oddýchnete, tak i utíšite zmysly na krásu, pretože chata je zrekonštruovaná veľmi krásne a citlivo. Ponúka ubytovanie pre 6 ľudí. Presvedčte sa o tom sami TU.

Zdroj foto: www.chalupazitkova.cz


Hobití domček
 či Perníková chalúpka v Penzione Žitková

Ďalšou možnosťou ubytovania je úplne iný koncept bývania, tiež v dedinke Žítková. Toto by mohlo zaujímať hlavne vaše deti. Je to Hobití domček či Perníková chalúpkav Penzione Žitková. Ale pozor! Penzión je veľmi obľúbený a rezerváciu treba urobiť čo najskôr. Ďalšie zaujímavosti a informácie o ubytovaní TU.

Zdroj foto: www.penzionzitkova.cz


Uhliská

Poslednou možnosťou je ubytovanie na Slovensku, konkrétne v Gazdovstve Uhliská. Je to pracujúca farma s priateľskými majiteľmi na konci dediny Nemšová. Môžete si tu oddýchnuť, poprechádzať sa, vybehnúť na vyhliadkovú vežu a za približne 45 minút autom si môžete urobiť výlet do Žítkova či okolia Bielych Karpát. Informácie sú dostupné TU.

Zdroj foto: www.uhliska.sk

Slovensko a blízke okolie ponúka nespočetné množstvo krásnych miest, kde si môžete oddýchnuť a stráviť zopár dní. Stačí si len vybrať. Na jednotlivých stránkach ubytovacích zariadení, môžete nájsť aj iný program, ktorým si doplníte víkendové spoznávanie napríklad okolia Bielych Karpát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *