Užitočné rady a tipy

Vyhľadávate „bublinkové“ zážitky?

Rada cestujem a spoznávam okolie a ľudí v ňom. Výnimočné sú pre mňa práve malé zážitkové poznávacie zájazdy, kde človek zažije super atmosféru a trávi víkend s miestnymi ľuďmi. Zároveň spozná ich a spolu s nimi aj miestne remeslá. Tomuto hovorím zaručený oddych! Viete ale, čo sa stane, ak sa pokúsite nájsť takýto zájazd vo vyhľadávači? 

Možno vás to prekvapí a možno ani nie, no výnimočný zážitkový zájazd, vďaka ktorému by som mohla spoznať miestnych ľudí, ochutnať domácu kuchyňu a nasať jedinečnú atmosféru, sa mi hľadal len veľmi ťažko. Po zadaní kľúčových slov do vyhľadávača som narazila na 3 top zážitky. Prvým bol klasický romantický pobyt pre dvoch. Ale čo so mnou, ak na romantický pobyt bez partnera nemám chuť? Druhým bol wellness pobyt či pobyt v aquaparku. No ak mi wellness stačí len 2-3 hodinky? Zvyšok času by som zrejme nenaplnila užitočným spôsobom. No a treťou ponukou, ktorú som našla na internete, bola možnosť skočiť si bungee jumping či zahrať golf v Tatrách. Toto som zase nevnímala ako zážitok, ale skôr ako pokúšanie svojho osudu. Neostávalo mi teda nič iné, len vymyslieť vlastný zážitkový zájazd, ktorý mi prinesie nové skúsenosti a obohatí ma.

V žiadnom prípade nekritizujem vyššie uvedené tipy. Zamýšľam sa nad tým, že je možno takých, ako som ja viac. Ak hľadáme niečo iné a od zájazdu očakávame viac, tak sa zrejme zhodneme, že hľadáme oddych, uvoľnenie, čaro prírody, príjemných ľudí, načerpanie novej energie, spoznanie niečoho nového a regeneráciu v čo najkratšom čase.

Chcela by som nás motivovať k spoznávaniu a vytváraniu si vlastných zážitkov. Čo myslíte, dá sa tento cieľ dosiahnuť aj cestovaním po Slovensku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *